miejsce wielu możliwości

    W Turkusowej Akademii prowadzę kurs przygotowujący do egzaminu z języka polskiego, komunikacji, kreatywności, a także tutoriale naukowe. Niedługo rozpocznę również warsztaty z retoryki i wystąpień publicznych.

Dla nauczycieli i edukatorów prowadzę warsztaty z zakresu wykorzystania narzędzi TIK na lekcji i poza nią (m.in. związane z prezentacją, gamifikacją, wykorzystaniem nowych mediów); warsztaty dotyczące metod pracy takich jak projekt, czy odwrócona lekcja.

      Ciągle zgłębiam storytelling, myślenie wizualne oraz design thinking. Uczę się każdego dnia, bo tak rozumiem partnerstwo między uczniem a nauczycielem. Przy okazji jestem coraz bardziej jak Sokrates: im więcej się uczę - tym bardziej uświadamiam sobie, ile jeszcze chciałabym wiedzieć :)

 

     Uwielbiam kryminały chociaż teraz pozostają mi tylko w postaci audiobooków... bo chociaż czytam w każdej chwili - to ciągle "zawodowo".

 

 

 

    Jestem absolwentką polonistyki Uniwersytetu Śląskiego i podyplomowych studiów Filozofii i Etyki na tej samej uczelni. Skończyłam Szkołę Trenerów MERITUM. Jestem certyfikowaną tutorką Collegium Wratislaviense. Od 16 lat pracuję jako nauczycielka języka polskiego, od jedenastu jestem egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

 

   Od kilku lat współpracuję z Centrum Edukacji Obywatelskiej jako mentor kursów e-learningowych a także mentor w projekcie Szkoła z klasą 2.0, na zaproszenie CEO prowadziłam warsztaty stacjonarne dla nauczycieli z zakresu pracy metodą projektu, odwróconej lekcji, pracy w chmurze, wykorzystania narzędzi TIK w ocenianiu kształtującym. Jestem autorką kilku artykułów (na stronach CEO) dotyczących moich działań (LINK).

 

  Mam doświadczenie w realizacji międzyprzedmiotowych projektów edukacyjnych, w których realizacji wykorzystuję nowe media. Realizowałam wspólnie z moimi uczniami projekty dziennikarsko-medialne. Edukacja medialna to zresztą jedno z moich zawodowych zainteresowań. Mam doświadczenie w zakresie wykorzystania technologii w edukacji. Widzę, jakie możliwości stwarza połączenie uczenia się w szkole z uczeniem się w sieci, dlatego od kilku lat stopniowo wdrażam nauczanie „mieszane” (blended learning) – korzystając z zasobów sieci i tworząc własne materiały (mój blog).

 

    Doświadczeniem dzielę się z innymi nauczycielami. Miałam okazję prowadzić warsztaty w bielskim WOM-ie w czasie konferencji "Humanista w świecie technologii", od trzech lat współpracuję z Ośrodkiem Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (ORKE) prowadząc szkolenia dla rad pedagogicznych z zakresu rozwijania kreatywności, pracy z tekstem, komunikacji, bezpieczeństwa w sieci, wykorzystania technologii i pracy innowacyjnymi metodami. W ramach współpracy z ORKE zostałam trenerką wspomagania rozwoju szkoły w zakresie kompetencji kluczowych. 

 

 

Szkolenie trenerów Meritum - 

szkoła życia, reorganizacja celów :)

mgr anna wójcik-jachowicz

warszawa, plac przed zamkiem królewskim, tuż nad tunelem alei Solidarności...piękny widok w kierunku wisły...

chwila na poukładanie wrażeń po inspiracjach 2018 :)

kiedy w 2012 pierwszy raz zdecydowałam się pojechać do warszawy, żeby dołączyć do zespołu szkoły z klasą - rozpoczęłam drogę własnego rozwoju. kolejne decyzje, wyjazdy, poznani ludzie i doświadczenia doprowadziły mnie do miejsca, w którym jestem teraz - zaczynam rozumieć, czym jest dobra edukacja i w jakim kierunku powinnam iść dalej.

Inspiracje 2018 - z marcinem polakiem - twórcą Edunews.pl

Warsztaty CEO w siedzibie gazety wyborczej - PROJEKT W PRAKTYCE SZKOLNEJ (2014)

Spotkanie i szkolenie Mentorów Szkoły Z Klasą - Projektu W Którym Pracuję Od 6 Lat

Warsztaty fris - metody rozpoznawania potencjału

v kongres tutoringu

warsztaty, spotkania, refleksje

dyskusja o dobrej edukacji w czasie zajęć XIII szkoły tutorów collegium wratislaviense

Warsztaty CEO w siedzibie gazety wyborczej - NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W metodzie odwróconej lekcji (2015)

TURKUSOWA AKADEMIA 

www.turkusowaakademia.pl